Kaspersky jest jedną z największych, prywatnych firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem na świecie1. Firma działa w 200 państwach oraz terytoriach i posiada 35 biur w 31 krajach. W firmie Kaspersky pracuje ponad 3 900 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Kaspersky jest firmą globalną, która koncentruje się na rynkach międzynarodowych. Globalny, niepoddany audytowi, przychód IFRS firmy wyniósł w 2017 r. 698 mln dolarów amerykańskich.

Dzięki niezależności firma może być bardziej elastyczna, myśleć inaczej i działać szybciej. Kaspersky nieustannie wprowadza innowacje, oferując ochronę, która jest skuteczna, łatwa w użyciu i dostępna. Firma szczyci się tworzeniem czołowych mechanizmów bezpieczeństwa IT, które pozwalają jej – jak również wszystkim spośród 400 milionów użytkowników chronionych przez jej technologie oraz 270 000 klientów korporacyjnych – wyprzedzać o krok potencjalne cyberzagrożenia.

Niezależność i zaawansowane technologie pozwalają firmie wyprzedzać również konkurencję. Kaspersky otrzymał miano "Lidera" w zakresie ochrony punktów końcowych, przyznane przez agencję analityczną Forrester2. Firma posiada ugruntowaną pozycję jednego z czterech czołowych producentów ochrony punktów końcowych i nieustannie pracuje nad poprawą swojej pozycji rynkowej. Kaspersky został doceniony za poziom zadowolenia swoich klientów i uhonorowany wyróżnieniem Platinum Award w ramach plebiscytu Wybór Klientów w zestawieniu Gartner Peer Insights 2017 w zakresie platform ochrony punktów końcowych3.

Bezpieczeństwo punktów końcowych zawsze leżało u podstaw działalności firmy Kaspersky, szczególnie w segmencie małych i średnich firm. Jednocześnie firma spodziewa się, że w ciągu następnych kilku lat jeden z jej głównych czynników wzrostu będzie znajdował się w obrębie rynku przedsiębiorstw, w szczególności w obszarze ochrony nieprzeznaczonej dla punktów końcowych. Potrzeby klientów zmieniają się wraz z ewolucją krajobrazu zagrożeń. Dlatego też firma Kaspersky nieustannie rozszerza swoją ofertę dla przedsiębiorstw o rozwiązania i usługi bezpieczeństwa wspomagane globalną analizą dot. cyberbezpieczeństwa.


1 Firma uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu IDC „Worldwide Endpoint Security Market Shares, 2015: raport Currency Volatility Headwind Vendors” (IDC # US41867116, listopad 2016 r.).
2The Forrester Wave™: Endpoint Security Suites, IV kwartał 2016 r.
3 Gartner nie popiera żadnych producentów, produktów czy usług przedstawianych w swoich publikacjach badawczych ani nie doradza użytkownikom, aby wybierali technologie tylko tych producentów, którzy otrzymali najwyższe oceny. Publikacje badawcze przedstawiają opinie organizacji i nie należy ich interpretować jako stwierdzeń stanu faktycznego. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, odnośnie tego badania, w tym gwarancji przydatności handlowej lub użyteczności do określonego celu.


 

Unikatowe doświadczenie i wiedza
Szybkie rozpowszechnianie się nowych technologii daje wszystkim nowe możliwości. Niestety, coraz większa zależność od technologii informatycznych powoduje, że cyberzagrożenia stają się globalnym problemem. Branża IT stała się niezwykle istotna dla świata, w związku z czym jeszcze bardziej wzrosło znaczenie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa. Kaspersky rozumie globalny krajobraz cyberzagrożeń, a eksperci firmy posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie wykrywania i neutralizowania wszelkich form szkodliwych programów. Bogate doświadczenie, jakie firma zdobyła na przestrzeni wielu lat zwalczania głównych zagrożeń IT, stanowi jej najcenniejszy atut.

Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) funkcjonujący w ramach firmy Kaspersky to elitarna grupa ponad czterdziestu czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa IT, którzy działają na całym świecie i prowadzą zaawansowane badania, oferując niezrównaną analizę zagrożeń. Zespół ten jest dobrze znany z wykrycia i zbadania najbardziej wyrafinowanych zagrożeń na świecie, wykorzystywanych m.in. do cyberszpiegostwa i cybersabotażu, takich jak Flame i miniFlame, Gauss, RedOctober, NetTraveler, Icefog, Careto/The Mask, Darkhotel, Regin, Cloud Atlas, Epic Turla, Equation, Duqu 2.0, Metel, Adwind, ProjectSauron, Sofacy (Fancy Bear), CozyDuke (Cozy Bear), Black Energy (Sand Worm), Lazarus, ExPetr, ShadowPad, WhiteBear itd. Kaspersky prowadzi serwis Kronika cyberataków ukierunkowanych, który prezentuje wszystkie przełomowe cyberkampanie z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania, badane przez zespół GReAT.

więcej >

Bezpieczeństwo bez granic
Wspólne działanie stanowi najefektywniejszy sposób zwalczania cyberprzestępców. Dlatego Kaspersky dzieli się swoim doświadczeniem, wiedzą oraz ustaleniami technicznymi z globalną społecznością bezpieczeństwa zgodnie z poglądem, że jeśli chodzi o zapewnianie bezpieczeństwa, nie istnieją żadne granice.
Firma jest dumna, że może pracować z globalnymi dostawcami rozwiązań ochrony IT, organizacjami międzynarodowymi, jak również krajowymi i regionalnymi organami ścigania na całym świecie. Kaspersky bierze udział we wspólnych dochodzeniach dotyczących cyberzagrożeń wraz z takimi firmami jak Adobe, AlienVault Labs, Dell Secureworks, Crowdstrike itd. 

Współpracujące z firmą organy ścigania obejmują Interpol, Europol, Krajową Jednostkę ds. Zwalczania Przestępczości z Wykorzystaniem Zaawansowanej Technologii Holenderskiej Agencji Policyjnej, Policję Miasta Londynu, jak również zespoły reagowania na incydenty komputerowe (CERT) na całym świecie. Łącząc siły, Kaspersky może pomóc w walce z cyberprzestępczością (tak jak w przypadku kampanii Carbanak), rozbić botnety przestępcze (np. Simda) oraz uruchamiać nowe inicjatywy (takie jak np. No More Ransom). Firma uczestniczy we wspólnych dochodzeniach cyberprzestępczych i prowadzimy szkolenia dla specjalistów ds. bezpieczeństwa IT. Współpraca między holenderską policją i Kaspersky umożliwiła aresztowanie przestępców stojących za atakami szkodliwego oprogramowania ransomware CoinVault.

Firma jest zaangażowana w dyskurs i rozwój inicjatyw oraz standardów z zakresu cyberbezpieczeństwa (w ramach członkostwa w takich organizacjach jak Cyber Secure America Coalition, National Institute of Standards and Technology czy Anti-Malware Testing Standards Organization). Z racji zaangażowania firmy Kaspersky w rozwiązywanie problemów z cyberbezpieczeństwem nowoczesnych technologii firma jest także członkiem szeregu inicjatyw i organizacji, takich jak Securing Smart Cities czy Industrial Internet Consortium.

więcej >

Rozwiązania i usługi firmy Kaspersky
Trzonem strategii biznesowej firmy Kaspersky jest przekształcanie czołowej analizy dotyczącej bezpieczeństwa w realną ochronę dla klientów w celu zwalczania obecnych i wyłaniających się cyberzagrożeń.
Oferta firmy obejmuje rozwiązania, które spełniają potrzeby szerokiej rzeszy klientów. Kaspersky chroni użytkowników domowych, małe i średnie firmy, a także przedsiębiorstwa przed różnymi rodzajami zagrożeń i zapewnia im wygodne narzędzia służące do kontrolowania oraz zarządzania bezpieczeństwem IT.
Kaspersky oferuje użytkownikom domowym pełen wachlarz rozwiązań do ochrony wszystkich dziedzin życia przed cyberprzestępczością.

Firma rozumie potrzeby małych firm, dlatego specjalnie dla nich stworzyła unikatowe wielowarstwowe rozwiązanie, które łączy skuteczną ochronę z łatwym zarządzaniem. Kaspersky spełnia wszystkie potrzeby dużych przedsiębiorstw dzięki wszechstronnej platformie dla biznesu, która pomaga zapobiegać wszystkim rodzajom cyberzagrożeń, wykrywa nawet najbardziej wyrafinowane ataki, reaguje na incydenty naruszenia bezpieczeństwa oraz przewiduje ewolucję krajobrazu zagrożeń. Firma oferuje bogaty zestaw rozwiązań i usług, które zapewniają bezpieczeństwo każdemu węzłowi w sieci korporacyjnej, w tym urządzeniom mobilnym i przenośnym, chroniąc centra danych oraz środowiska przemysłowe jako całość.

Kaspersky działa w branży cyberbezpieczeństwa od 20 lat i uczestniczył w wielu przełomach technologicznych w tym czasie. Obecnie, bezpieczeństwo IT to ciągły proces wymagający całościowego traktowania zagrożeń przy zastosowaniu zestawu zaawansowanych rozwiązań i wielowarstwowych technologii ochrony. Skuteczna ochrona wymaga wykroczenia poza samo zapobieganie incydentom. Zaawansowane ataki muszą być skutecznie wykrywane, możliwość szybkiej reakcji na incydenty to konieczność, a do tego firmy potrzebują eksperckiej wiedzy, by móc przewidywać przyszłe działania cyberprzestępców. Efektywność tego wielowymiarowego procesu zależy od wielu czynników. Kaspersky nazywa to „prawdziwym cyberbezpieczeństwem”, które pozwala nie tylko na zapobieganie incydentom, ale także na skuteczne i wiarygodne przewidywanie, wykrywanie i reagowanie.

Rozbudowane portfolio produktów Kaspersky realizuje te zadania dzięki unikatowemu połączeniu inteligencji HuMachine® i adaptacyjnemu podejściu, co daje możliwość zapewnienia ochrony przed zagrożeniami nowej generacji i minimalizuje szkody, jakie mogą powstać podczas incydentów.

Jako firma zorientowana na technologie Kaspersky inwestuje w badania i rozwój, wspierając innowacyjne idee. Z tego powodu około jedna trzecia pracowników firmy to specjaliści ds. badań i rozwoju, którzy tworzą i utrzymują wszystkie rozwiązania wewnątrz firmy, co stanowi klucz do zapewnienia całościowego podejścia do bezpieczeństwa.

Kaspersky nieustannie zdobywa najwyższe wyniki w większej liczbie niezależnych testów niż jakikolwiek inny producent.

więcej >

Społeczna odpowiedzialność biznesu i globalne inicjatywy marki
Główna misja Kaspersky - budowanie bezpieczniejszego świata – świadczy o zaangażowaniu firmy w działania mające na celu uczynienie cyberprzestrzeni bezpieczniejszym miejscem oraz ochronę tego, co liczy się najbardziej. Wizja ta wiąże cele biznesowe firmy oraz podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu.
Wspieranie sztuki, nauki i sportu
Kaspersky z radością pracuje z firmami, które z podobną pasją podchodzą do swojej działalności. Dlatego też od 2010 r. Kaspersky jest oficjalnym sponsorem zespołu Scuderia Ferrari startującego w wyścigach Formuły 1. Scuderia Ferrari, z kolei, wybrała firmę Kaspersky na swojego dostawcę kompletnego, przełomowego rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT.

Nietrudno zauważyć, że te dwie firmy mają ze sobą wiele wspólnego — obie mierzą się z silną konkurencją i dążą do osiągnięcia przywództwa technologicznego, aby uzyskać przewagę. Od 2012 r. logo Kaspersky widnieje na bolidzie wyścigowym Ferrari, jak również na kombinezonach kierowców i strojach zespołu. W 2015 r. Kaspersky ogłosił przedłużenie kontraktu sponsorskiego z zespołem wyścigowym Scuderia Ferrari.

Kaspersky rozumie wagę dbania o spuściznę kulturową i konieczność zachowania jej z myślą o przyszłych pokoleniach. Dlatego firma współpracuje z Towarzystwem Archeologicznym w Atenach w jego pracach obejmujących renowację malowideł naskalnych w osadzie Akrotiri na wyspie Santorini, określanej również jako „greckie Pompeje”. Kaspersky pełni rolę głównego sponsora projektu, dostarczając wsparcie licznym działaniom i pomagając naukowcom w kontynuowaniu swojej pracy.

Kaspersky wspiera także inicjatywy łączące ludzką doskonałość, sztukę oraz technologię. Z tego powodu firma angażuje się w szereg przedsięwzięć kulturowych oraz wydarzeń sportowych. W 2017 r. Kaspersky został sponsorem generalnym pierwszego Biennale antarktycznego – kreatywnej wyprawy, w której uczestniczy sto osób z całego świata: artyści, architekci, badacze i filozofowie. Uczestnicy biennale odkrywają i tworzą uniwersalną przyszłość kulturową dla Antarktydy. Wspieramy także festiwal Starmus – najbardziej ambitne na świecie wydarzenie łączące naukę i muzykę. Starmus powstał, by promować naukowe podejście do świata. Wydarzenie łączy szanowanych ekspertów – międzynarodowych naukowców, kosmonautów i astronautów, artystów, muzyków, pisarzy, biznesmenów itd.

Ponadto, Kaspersky, jako partner ds. cyberbezpieczeństwa, chroni i wspiera organizację FIDE oraz mistrzostwa świata w szachach 2017-2018.

Inicjatywy edukacyjne
Kaspersky uważa, że zachęcanie do dialogu i uruchamianie programów edukacyjnych stanowi istotny krok w kierunku współpracy międzynarodowej w walce z cyberprzestępczością. Dlatego firma prowadzi Kaspersky Academy: serię projektów mających na celu wspieranie młodych talentów w dziedzinie bezpieczeństwa IT.


Żródło: Kaspersky.pl 

więcej >
Nie wiesz, który produkt będzie najlepszy dla Twojej firmy?
Zadzwoń lub napisz do nas - rozwiejemy Twoje wątpliwości.
56 623 23 38